Компанія «Атмосфера», що спеціалізується на системах сонячної енергетики, пропонує рішення з організації гарячого водопостачання та підтримки опалення на базі DC/DC конвертера Solar Kerberos. Вона призначена для використання в побуті і в комерційних закладах, а також підігріву води для технологічних цілей у промисловості. Поряд з цим, можлива організація електропостачання, в тому числі резервного.

Установка включає фотоелектричні модулі, конвертер, ємнісний електричний водонагрівач чи бак-акумулятор (опція). За рахунок використання звичайного трубчастого електричного нагрівача, система сумісна з побутовими приладами для нагрівання води, що допускають установку ТЕНа (потужністю 2 – 2,5 кВт) і датчика температури.

Висока ефективність роботи досягається шляхом застосування якісних фотоелектричних батарей і новітньої технології відстеження максимальної потужності (MPPT). Інформативний кольоровий сенсорний дис-плей дає можливість не тільки легко налаштовувати необхідні режими роботи (завдяки програмованому таймеру), але і з високою точністю контролювати вироблення електроенергії.

Безперечною перевагою системи є те, що вона може працювати в повністю автономному режимі в денний час, а також накопичувати енергію. Це особливо актуально при аваріях і відключенні подачі електроенергії. Підключившись до електромережі, можна не переживати про недостатній нагрів води: за несприятливих погодних умов пристрій Solar Kerberos самостійно переключиться на зовнішнє джерело живлення і увімкне підігрів. При цьому користувач знатиме, скільки саме спожито електроенергії з мережі.

Простота монтажу установки дає можливість використовувати енергію сонця не тільки власникам приватних будинків, але і власникам квартир у багатоповерхових будинках.
Передбачено кілька схем побудови системи. Вони дозволяють не тільки нагрівати воду для ГВП (в базовому варіанті), але і зберігати надлишки електроенергії в акумуляторах з подальшим прямим використанням для споживачів постійного або змінного (потрібно інвертор) струму, або підключати другий додатковий ТЕН.

Останнє допоможе економити енергоносії в системі опалення. Пропонуються дві різних за потужністю моделі установок: 315.B/C/H і 320.B/H. Вони, відповідно, розраховані на експлуатацію з водонагрівачами ємністю 50–150 і 150–200 л. Цього цілком достатньо для будинків з проживанням до 3–4 осіб. У системах застосовуються фотомодулі потужністю 260 Вт (6 або 8 штук) із загальною площею поверхні 9,9 чи 13,2 м2.

Таким чином, установки від компанії «Атмосфера» відрізняються високою ефективністю, автономністю, невибагливістю в експлуатації, зручністю в управлінні та простотою установки.

Більш детально про рішення можна дізнатись за телефоном +380 44 545-71-04.

«Материал журнала AW-THERM»